Digitaal collega’s dichter bij elkaar brengen

Tijdens live-uitzendingen maken we het mogelijk duizenden collega’s op één moment samen te brengen om een dialoog in gang te zetten en te inspireren tot positieve verandering.

Royal HaskoningDHV


Royal HaskoningDHV stond voor een hele uitdaging. Ze wilde ervaringen delen met 6000 collega’s verspreid over de hele wereld. Dat is niet gemakkelijk. Doordat de collega’s niet op een plek zitten mist het teamgevoel. Als oplossing zijn er livestreams ingezet. Tijdens deze digitale live-uitzendingen hebben wij het mogelijk gemaakt om duizenden collega’s op één moment samen te brengen. Op deze manier kwam er een dialoog in gang en hebben wij de werknemers digitaal een beetje dichter bij elkaar gebracht.

 

Een voorwaarde voor verbondenheid is dat mensen voelen dat ze gezien en gehoord worden. Interactie is dus heel belangrijk collega’s willen graag hun stem laten horen en willen deelnemen aan iedere uitzending. Dat levert ontzettend waardevolle interacties en levendige dialogen op. Dichterbij kun je digitaal niet komen.

In de live-uitzending is ‘Enhancing Society Toghether’ de rode draad. Iedereen in de organisatie verbindt zich aan deze brand promise. Vanaf verschillende punten in de wereld vertellen collega’s in deze livestream elkaar wat het motto ‘Enhancing Society Together’ voor hen betekend. De live-uitzendingen zijn aangevuld met video’s van collega’s. Deze video’s zijn door de werknemers zelf opgenomen. Daarna hebben wij het in de livestream gemonteerd. Zo wordt de livestream van iedereen en voor iedereen. Met een kwaliteitswaarborging.

Bij het maken van deze livestreams combineerden we de volgende expertises om positieve verandering te stimuleren:

  • Communicatieadvies en overleg
  • Format bepalen


  • Creatieve invulling


  • Draaiboek
  • Vormgeving, leaders en bumpers

  • Creatie van videocontent
  • Decorontwerp

  • Animaties
  • Begeleiden van presentatoren en gasten
  • Repetities
  • Opbouwen en testen van techniek
  • Live uitzending

“Door live te gaan maakt Royal HaskoningDHV het mogelijk voor werknemers om digitaal samen te komen en een gesprek aan te gaan. Zo geven ze iedereen een stem en voelen medewerkers wereldwijd zich meer betrokken en verbonden”